Do góry
Udostępnij
  • Darmowa dostawa od 199,00 zł

Metryczka jako forma personalizacji wnętrz

by.agasi 1 stycznia 2020 0 komentarzy

Metryczki to dla mnie bardzo wartościowe projekty.

Przedstawiają one wyjątkowy moment naszego życia. Ubierając w nie ściany personalizujemy naszą przestrzeń. Przypominają o wyjątkowej chwili z życia, a wisząc na ścianie są jak kartka z pamiętnika.

Każdy proces projektowania obrazka zaczynam od znalezienia inspiracji. Jeśli wiem, że ma to być wzór kwiatowy, z konkretnymi roślinami przeglądam wiele zdjęć kwiatów, liści, pąków. „Rozkładam” taką roślinę na części, aby jak najlepiej oddać jej walory. Podobnie wygląda sytuacja jeśli na zamówionej metryczce dla dziecka mają być zwierzątka lub pojazdy. Szukam zdjęć najlepiej oddających dany element, którego zarysy już mam w wyobraźni.

Kolorystyka

Kolory, których używam są stonowane, często pastelowe. To w nich czuję się najlepiej i najlepiej oddają mój świat ilustracji. Podczas składania zamówienia często pytam o kolorystykę. Jeśli jest ich za mało lub gryzą się ze sobą, proponuję jak można połączyć kolory lub jaki dodać aby efekt był jeszcze lepszy.

Projekt

Najważniejszym etapem tworzenia metryczki jest szkic. Jest on „szkieletem” rysunku. Powstaje on w mojej głowie. Podczas rysowania rozmieszczam elementy tak aby tworzyły one spójną całość, aby kartka papieru była równomiernie zapełniona, aby elementy łączyły się ze sobą, a przede wszystkim żeby dane, które mam wpisać mieściły się w metryczce. Kolejnym etapem jest malowanie. Stopniowo nanoszę kolory – najpierw delikatnie, aby stopniowo je wzmacniać. Gdy cały szkic jest już pomalowany sprawdzam czy nie ma potrzeby dodania dodatkowych elementów. Szkic, a namalowany projekt różnią się tym, że w kolorze wiele elementów staje się wyraźniejsza, przyciąga uwagę. Moją mocną stroną są szczegóły. Nawet najmniejszy, najdrobniejszy element metryczki musi być dopracowany w 100%.

Jakość

Metryczki dla dzieci oraz te z okazji ważnych życiowych wydarzeń powstają na profesjonalnym akwarelowym papierze o gramaturze 300g. Papier jest sztywny i gruby. Nakładanie wielu warstw akwareli nie powoduje, że faluje się czy wygina. Maluję wysokiej jakości farbami akwarelowymi St.Petersburg White Nights i Winsor&Newton.

W każdą metryczkę wkładam dużo serca. Chcę aby były one wyjątkowe, aby wywoływały uśmiech i wzruszenie.

Jeżeli zafascynowałam Cię swoim podejściem, procesem twórczym oraz pasją, to zapraszam do przejrzenia oferowanych metryczek w sklepie (link w menu).

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *