Do góry
Udostępnij
  • Darmowa dostawa od 199,00 zł

Kwiaty – moja największa pasja i inspiracja

by.agasi 27 stycznia 2020 0 komentarzy

Kwiaty wprowadzają do wnętrza niepowtarzalną świeżość. Skrywają ponadto wiele emocji i historii dzięki swej różnorodności.

Dlaczego kwiaty to moja największa inspiracja? Wszystko zaczęło się od studiów. To tam poznałam wiele ich gatunków. Liczne wyjazdy do parków, ogrodów, lasów uświadamiały mnie jak są one różnorodne i piękne. Ich budowa, faktura, kolory, rozbudzały moje zmysły. To wtedy zaczęłam im się dokładniej przyglądać, a następnie malować zwracając uwagę na najdrobniejsze szczegóły.

Akwarele to bardzo delikatny rodzaj malarstwa. Rośliny w tej technice wprowadzają subtelność do wnętrza. Kolory kwiatów często zmieniają się pod wpływem słońca, dlatego akwarele tak bardzo do nich pasują. Wystarczy jedno pociągnięcie pędzla, a farba zaczyna żyć swoim życiem – powstają samoistne cieniowania, plamy, kleksy. Tak jak światło tańczy na płatkach kwiatów tworząc rożnego rodzaju kolory i prześwietlenia tak samo akwarela nadaje magii kwiatom na kartce papieru.

Ci wszyscy, którzy już trochę poznali moja twórczość wiedzą ze najlepiej czuję się w pastelowych odcieniach. Kwiaty w swojej budowie są bardzo subtelne głównie przez płatki, które są bardzo delikatne.

Mam wiele ulubionych gatunków kwiatów chociaż są też takie bez, których moje kompozycje kwiatowe mogłyby nie istnieć. Każdy wianek, rysunek, ilustracja kwiatowa musi wyrażać emocje. Jeśli jest to kompozycja do metryczki dla dziecka (córki) z okazji narodzin, staram się by była ona delikatna i dziewczęca. Gatunki dobieram  tak aby podkreślały wymowność okazji i nadawały charakter ilustracji. Projektowanie kompozycji zaczynam od przeglądu inspiracji, które ciągle gdzieś zapisuję lub będąc w parku czy ogrodzie robię im zdjęcia. Kwiaty dobieram tak aby ich naturalne cechy takie jak: forma, barwa i estetyka wzajemnie ze sobą współgrały. Gdy mam już wybrane najważniejsze gatunki dobieram, te które mają tworzyć wypełnienie kompozycji.

Romantyczne pastelowe kolory akwareli sprawdzają się świetnie w każdym wnętrzu do, którego chce się wprowadzić świeżość, a zarazem delikatność. Nie przytłaczają one pokoju, lecz tworzą z nim spójność.

Luther Burbank powiedział kiedyś o kwiatach „Nie czekaj, aż ktoś przyniesie Ci kwiaty. Zasadź swój ogród i udekoruj własną duszę”, a kto powiedział, że tego ogrodu nie możemy stworzyć na własnej ścianie w swoim domu? Pomyślcie o tym szukając dodatków do mieszkania, może tak drobny szczegół przyniesie Wam radość.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *