Do góry
Udostępnij
  • Darmowa dostawa od 199,00 zł

Jak malować akwarelą – krótki poradnik

by.agasi 29 września 2020 0 komentarzy

Jak malować farbami akwarelowymi? Jaką technikę malowania stosować? Mokre na mokre, czy jednak suche na mokre? Takie pytania często się przewijają u osób, które dopiero zaczynają przygodę z akwarelą. Opiszę Wam jak ja maluję na bardzo prostym przykładzie. Nie będzie to długi artykuł, ale mam nadzieję, że pomoże Wam odnaleźć swój styl.

Szkic

Każdą swoją pracę zaczynam od szkicu. Jest on bardzo delikatny, a ołówek, którego używam bardzo łatwo się ściera.

Pierwsza warstwa farby

Następnym krokiem jest nałożenie pierwszej warstwy farby. Jest ona bardzo jasna. Im jaśniejszego odcienia użyjemy, tym łatwiej będzie ją przyciemnić, w odwrotną stronę jest trudniej. Oczywiście gdy malujemy na dobrej jakości papierze zawsze można skorygować kolor.

Tworzenie cieni

Mając już pierwszą warstwę zaczynamy nakładać cienie. Są to delikatne pociągnięcia trochę ciemniejszego odcienia farby.

Nanoszenie szczegółów

Teraz można zacząć dodawać szczegóły kwiatom. U mnie ta warstwa jest zawsze najciemniejsza i tworzą ją kreski, kropki z pociągnięciami pędzla. Gdy już wszystkie płatki są gotowe zajmuję się środkiem, który maluję dokładnie tak samo zaczynając od koloru ciemno szarego a kończąc na czarnym.

Liście i łodygi maluje się tak samo jak poprzednie części kwiatów.

Bardzo ważne przy malowaniu kwiatów jest dostrzeganie w nich szczegółów. Załamań światła, cieni, znamion, wtedy będziemy mieli pewność, że jest on bardzo realistyczny. Im więcej ćwiczeń tym lepsze efekty będziecie osiągać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *